HAKKIMIZDA

Bize dair bir iki şey...


T FormDiet

Pilates, Diyet ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Güler yüzlü, donanımlı ve profesyonel ekibimizle sizlere İstanbul’un en keyifli noktalarından Acıbadem’de hizmet vermekteyiz. Uzman ekibimiz Diyetisyen, Pilates eğitmeni ve Uzman Klinik Psikologtan oluşmaktadır. Sizlerin sıcak ve kaliteli bir ortamda alanında yetkin ekibimizle sağlıklı bir şekilde kilo verip sağlıklı fit bir vücuda sahip olmanızı amaçlıyorken aynı zamanda Uzman Psikoloğumuz ile ruh sağlığı alanında da hizmet vermekteyiz. Tüm amacımız, bu multidisipliner yaklaşımla birlikte sizi ruhen ve bedenen daha sağlıklı ve mutlu bir benliğe kavuşturmaktır.


Kurucu Diyetisyen Tuğçe KARABULUT

1993 doğumlu olan Tuğçe KARABULUT, ilk ve orta öğrenimini Osmaniye’de tamamladıktan sonra 2012’de Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazandı. Öğrenimi boyunca klinik stajlarını çeşitli hastanelerde yetişkin ve çocuklar üzerinde tamamladı. Toplu beslenme stajlarını ise çeşitli hastane mutfaklarında ve üniversite yemekhanelerinde yaptıktan sonra 2016 yılında bölümünü başarıyla tamamlayarak ‘Diyetisyen’ unvanını kazandı. Tez çalışmasını “Çeşitli Okullardaki Öğrencilerin Sosyoekonomik Durumunun Beslenmelerine Etkisi” üzerine yaptı.

Bir dönem sporcu beslenmesi ve obezitede beslenme tedavisi üzerine çalıştıktan sonra besin takviyeleri konusunda bir yıl çalıştı. Ardından genetiğin beslenmeyle ilişkisini araştırdı; bir yıla yakın nutri-genetik diyetisyenliği yaptı.

Pilates eğitimi ve yaşam koçluğu eğitimi alan KARABULUT, 2018 Aralık ayı itibariyle Acıbadem’de hayata geçirdiği T FormDiet Pilates - Diyet ve Yoga Merkezi’nde kurucu diyetisyen olarak çalışmaktadır.

Diyetisyen Çağdaş ERGİN

1990 İstanbul doğumlu olan Çağdaş ERGİN ilk, orta ve lise öğrenimini sırasıyla; Mehmet Akif Ersoy, Hobyarlı Ahmet Paşa İlköğretim Okulu ve Davutpaşa Lisesi’nde tamamladı. 2009’da Trakya Üniversitesi’nde lisans eğitimine başlayan hocamız, 2011 yılında İstanbul Arel Üniversitesi’ne geçiş yaparak 2013’te Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.

Lisans bitirme tezini “Geleneksel Beslenme İle Günümüz Beslenme Şekillerinin Temel Farklılıkları” üzerine yaptı.

Sporcu beslenmesi ve kardiyoloji diyetisyenliği kurslarına katılan ERGİN, bu alanda özel bir spor merkezinde 2015 - 2017 yılları arasında çalıştı.

Değerli hocamız şu anda T FormDiet Merkezi’nde hizmet vermektedir.

Pilates Eğitmeni Ezgi TOSUN

1991 doğumlu olan Ezgi Tosun lise eğitimini Acıpayam Lisesi’nde tamamladıktan sonra Plato Meslek Yüksek Okulu’nda İngilizce Grafik Tasarım bölümünden mezun olmuştur. Ortaokul ve Lise yıllarında yarı profesyonel olarak atletizm ve cimnastik ile ilgilenmiştir. 2014 yılında pilates ile tanışan Ezgi Balanced Body ve TCF sertifikalı pilates eğitmeni olarak görev almaktadır.

Pilates ve Yoga Eğitmeni Ayşe Acımaz

1992 doğumlu. Pilates yapmaya 2012 yılında başladı. Uzun yıllar ilgilendikten sonra Türkiye Cimnastik Federasyonunun pilates eğitmenliği programından lisanslı pilates eğitmeni belgesini aldı. 2016 yılından beri pilates eğitmenliği yapmakta. Yoga ile 2014 yılında tanıştı. Yoga; felsefesi, beden-zihin-ruh dengesi,mantra,mudra,nefes gibi tüm yönleriyle hayatının yolu haline geldi ve yoga eğitmenliği de yapmaya karar verdi. Eğitimini Rishi Romeo Nath ile Yoga Alliance RYS200 teacher training sertifika programınında tamamladı. Daha sonra Yoga Terapi eğitimi aldı. Vinyasa yoga, yoga terapi, nefes terapi ve meditasyon yapmakta.

Uzman Klinik Psikolog Ezgi Yaşar

1990 yılında İstanbulda doğdu. 2013 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını 2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünde staj yaptı, yükseklisans stajını ise NP İSTANBUL Beyin Hastanesinde tamamladı.Yüksek Lisans Tezi; “ Çocukluğunda travmaya maruz kalmış bireylerde Aleksitimi” olan Ezgi Yaşar,yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra çeşitli alanlarda (tıp merkezi, anaokulu) çalıştı. Kendisi merkezimizde danışanlarına hizmet vermeye devam etmektedir..

Seminer/Eğitim/Sertifika:
15. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Ankara
16. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Kıbrıs
Agte, Frostig, Goodenough, Gessel Uygulayıcı sertifikası
MMPI uygulayıcı sertifikası
Oyun Terapisi Eğitimi
Travma Sonrası Stres Bozukluğuna Müdahale Eğitimi
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Hakan Türkçapar)
Rorschach Test Eğitimi (Rorschach ve Projektif Testler Derneği)
Danışan Özel