Grup ve Bireysel Yoga Dersleri

 

Grup ve Bireysel Yoga Dersleri

TformDiet ekibi olarak ana felsefemizin bir parçası olan yoga hizmetini bir bütüncül yaklaşımla ele almaktayız. Beden ve ruh sağlınızı korumak adına verilen bu bütüncül yaklaşım ile hayatınızın en önemli anlarını keşfetmenizi sağlayacağımızı unutmamalısınız. Grup ve bireysel yoga derslerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yoga sanskritçe “yuj” kökeninden türemiş olan birleşme bir araya gelme anlamındadır. Zihnimizin, nefesimizin bedenle birlikte birleşmesi bir araya gelmesi anlamını da gelebilir.

Yoga, tarih olarak çokça uzun bir geçmişi olan hatta insanlığın ilk dönemlerine kadar uzanıldığı düşünülen bir felsefe’ye sahip olduğuna inanılmaktadır. Yoganın uzunca bir süre yazılı kaynak olmaksızın bir öğreti biçiminde yayıldığı düşünülmekte. İlk defa Hindistan da bulunan figürler ve tabletler den yazlı kaynaklar elde edilmiştir bunun tarihi ise MÖ 3000 li yıllara kadar uzanmaktadır.

Felsefesin de maddi enerjinin ruhi enerjinin yansıması olarak düşünülür ve bunun üzerine uygulanan meditasyon biçimidir. Çünkü ruhi enerji ebedi yaşam üzerinden tanımlanırken, maddi enerji doğum, fiziki yaşam ve ölüm süreçleri ile noktalanmaktadır. Bu nedenle ruhi enerjinin kısa bir yansıması olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde ise yoga bedeni ve ruhu eğitmek için kullanılan, gerçek ve kalıcı mutluluğa ulaşmayı amaçlayan ve sağlıklı bir yaşam için pratikler barındıran bir öğreti sistemidir. Yoga pozlar ve meditasyon aracılığıyla zihinde ve ruhta sakinliğe ulaşmayı sağlar. Yoga ile temel de bireye; zihnen, fiziken ve ruhen bir arınma ve kendinin farkına varma tarzı olarak yaklaşmamız çok doğru olacaktır. Uygulanan meditasyon çeşitleri bireye göre planlanabilir ve en uygun yöntem ile bireyin benliğini yakalaması ruhunu dinlendirmesi hayatı daha net biçim de tüm formlarıyla görebilmesi sağlanmaktadır. Yoga zihin ve bedeninizle birlikte çıkacağınız bireysel bir yolculuktur. Mutlu kalın. Felsefesin de maddi enerjinin ruhi enerjinin yansıması olarak düşünülür ve bunun üzerine uygulanan meditasyon biçimidir. Çünkü ruhi enerji ebedi yaşam üzerinden tanımlanırken, maddi enerji doğum, fiziki yaşam ve ölüm süreçleri ile noktalanmaktadır. Bu nedenle ruhi enerjinin kısa bir yansıması olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde ise yoga bedeni ve ruhu eğitmek için kullanılan, gerçek ve kalıcı mutluluğa ulaşmayı amaçlayan ve sağlıklı bir yaşam için pratikler barındıran bir öğreti sistemidir. Yoga pozlar ve meditasyon aracılığıyla zihinde ve ruhta sakinliğe ulaşmayı sağlar. Yoga ile temel de bireye; zihnen, fiziken ve ruhen bir arınma ve kendinin farkına varma tarzı olarak yaklaşmamız çok doğru olacaktır. Uygulanan meditasyon çeşitleri bireye göre planlanabilir ve en uygun yöntem ile bireyin benliğini yakalaması ruhunu dinlendirmesi hayatı daha net biçim de tüm formlarıyla görebilmesi sağlanmaktadır. Yoga zihin ve bedeninizle birlikte çıkacağınız bireysel bir yolculuktur. Mutlu kalın.

 
 
 
Danışan Özel